IDEA

Przekraczamy kolejne granice, tym razem dosłownie, bo granice Polski i działamy w Niemczech z mamą dwójki małych dziewczynek – miłośniczką koncepcji Marii Montessori, która stała się motywem przewodnim projektu.
Pokój miał przejść metamorfozę w kierunku bardzo mi bliskim ponieważ moje dzieciaki od lat są związane są z edukacją Montessori.
Tym razem STREFA KREATYWNA miała być sercem pokoju. Dziewczynki uwielbiają zabawy z farbami i działania artystyczne, zatem w pokoju pojawiły się dwa biurka idealnie spełniające wszystkie kryteria, z genialnym miejsce do powieszenia gotowych lub snących malarskich kompozycji.
Kolejnym miejscem do kreatywnej ekspresji jest ruchoma ściana ze sklejki pod oknem – tablicowo magnetyczna oraz z otworami do wielu kreatywnych zadań. Różne kombinacje wplatania, wiązania, wtykania z drewnianymi kołkami, sznurkami, wstążkami, fajnie rozwijają manualnie sprawność małych paluszków. Tablica może zmienić się też na różne sposoby w wieszakową przestrzeń. Dziewczynki z pewnością odnajdą wiele własnych rozwiązań i zastosowań 🙂
MOBILNOŚĆ
Całość została tak zaprojektowana by pokój mógł się zmieniać i przechodzić kolejne metamorfozy, powiększać dane strefy wedle potrzeby. Ułatwiają to ruchome elementy wyposażenia, których łatwa zmiana położenia nie burzy  koncepcji, a jedynie ją wzbogaca. Materace do spania można układać obok siebie lub oddzielnie. Na co dzień gdy damy jeden na drugi odsłoni się nowe miejsce do zabawy. Biurka i dwa regały Montessori mogą krążyć w wielu konfiguracjach porządkując na nowo przestrzeń.

Szeroko o koncepcji Montessori w kontekście tego projektu w moim artykule na stronie DSW (tu link artykułu DSW do wklejenia) https://dziecisawazne.pl/montessori-w-pokoju-antosi-i-adrianny/  Zapraszam 🙂

DLA KOGO

Adrianna i Antosia

TEMAT

Montessori w pokoju Adrianny i Antosi

ZAKRES

PROJEKT kompleksowy

Stefek 2 lata
Zuzia 3 lata